2018

KM Lerduvestig 2018-03-30

NamnPoängPlats
Mikael Löf231
Bosse Olsson212
Christer Florin193

KM Nordisk trap 2018-05-05

SkyttPoängPlats
Jörgen43 (23/20)1
Torgny38 (20/18)2
Pavel36 (17/19), Särskjutning (3)3
Johan S36 (18/18), Särskjutning (2)4
Totalt antal delatagare10
Resultatprotokoll

KM Halvmaran Skeet 2018-08-26

“Halvmaran” skeet innebär 200-duvers tävling i nationell skeet.

PlatsSkyttPoäng
1Mats173
2Sören158
3Pavel153
4Christer150
5Wilfred K (Wiffe)140
6Staffan138
7Lasse137
8Torgny133

En förkrossande seger. Mats är riktigt bra skeetskytt./Lasse

Halvmaran 20180826

Skinkduvan 2018

SkyttTrapSkeetTotaltPlacering
Bosse2424481
Tommy2323462
Krister2618443
Johan R2024444
Sören2220425
Curt2417416
Wilfred (Wiffe)1820387
Benny1817358
Hans2113349
Johan S16143010
Fredrik19113010
Sverker471112